Pages in topic:   < [1 2 3]
Yurt dışı çeviri hakkında
Thread poster: Mehmet Akıncı
Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 02:03
German to Turkish
+ ...
Çanakkale Mar 12, 2016

Mehmet Akıncı wrote:

Daha sonra bakıp bilgi edinmek isteyenler için,

Haluk beyin önerdiği gibi Skrill'den hesap açmıştım. Yurtdışı çeviri bürosuna bu hesaba transfer yapabileceklerini söylemiştim. Aynı zamanda Ziraat online işlemlerden döviz hesabı açtım. Skrill'e bu hesap numarasının IBAN'ını tanımladım. Bu gün 80 dolar transfer yapmışlar. 80 doları ziraat dolar hesabına transfer ettim Skrill üzerinden. 4.41 dolar kesinti ile 2-5 gün içerisinde Ziraat dolar hesabına paranın aktarılacağını bildirdi site.

Ziraat'i arayıp döviz hesabımdaki parayı nasıl alabileceğimi sordum. Bankamatiklerden çekemeyeceğimi ancak daha önceden görüşme koşuluyla şubelerden dolar olarak çekebileceğimi söylediler. Ayrıca dolar hesabındaki bu tuturı tl hesabına döviz bozdurma işleminden sonra transfer edebileceğimi söylediler. Bu durumda 2 lira gibi küçük bir miktar daha kayıp oluyor döviz bozma işlemi sebebiyle ki hiç bi şey değil. Yani kısaca yurt dışından 80 dolar 15 lira gibi bir tutar karşılığında elime geçmiş oluyor ki bence güzel. Yurt dışı ödeme alım işlemleri için daha iyi bir yol, öneri varsa alabiliriz.

E artık Çanakkale'ye yolumuz düşerse bi acı kahvenizi içeriz

Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 02:03
Arabic to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
elbett Mar 14, 2016

Haluk Erkan wrote:

Mehmet Akıncı wrote:

Daha sonra bakıp bilgi edinmek isteyenler için,

Haluk beyin önerdiği gibi Skrill'den hesap açmıştım. Yurtdışı çeviri bürosuna bu hesaba transfer yapabileceklerini söylemiştim. Aynı zamanda Ziraat online işlemlerden döviz hesabı açtım. Skrill'e bu hesap numarasının IBAN'ını tanımladım. Bu gün 80 dolar transfer yapmışlar. 80 doları ziraat dolar hesabına transfer ettim Skrill üzerinden. 4.41 dolar kesinti ile 2-5 gün içerisinde Ziraat dolar hesabına paranın aktarılacağını bildirdi site.

Ziraat'i arayıp döviz hesabımdaki parayı nasıl alabileceğimi sordum. Bankamatiklerden çekemeyeceğimi ancak daha önceden görüşme koşuluyla şubelerden dolar olarak çekebileceğimi söylediler. Ayrıca dolar hesabındaki bu tuturı tl hesabına döviz bozdurma işleminden sonra transfer edebileceğimi söylediler. Bu durumda 2 lira gibi küçük bir miktar daha kayıp oluyor döviz bozma işlemi sebebiyle ki hiç bi şey değil. Yani kısaca yurt dışından 80 dolar 15 lira gibi bir tutar karşılığında elime geçmiş oluyor ki bence güzel. Yurt dışı ödeme alım işlemleri için daha iyi bir yol, öneri varsa alabiliriz.

E artık Çanakkale'ye yolumuz düşerse bi acı kahvenizi içeriz

Bugün Skrill hesabıma geçtiğini söyledi. Hesabı kontrol ettiğimde tutar hesapta idi.

Haluk bey elbette lafı mı olur, çay kahve yemek.

Alo ben Çanakkale'deyim demeniz yeterli.

Teşekkür ederim bilgi için. İyi oldu. 2 günde para hesaba geçmiş oldu.

Pages in topic:   < [1 2 3]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Yurt dışı çeviri hakkında

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »